Ogromne pieniądze na wyciągnięcie ręki

Ogromne pieniądze na wyciągnięcie ręki

Ogromne pieniądze na wyciągnięcie ręki

Trzy miliony dolarów na wyciągnięcie ręki. To nie żart. Tę dość pokaźną sumę pieniędzy umieściła na ulicy firma produkująca kuloodporne szyby. Aby stać się milionerem wystarczy jedynie rozbić szkło.

Amerykańska korporacja 3M zatrudniająca ponad 88 tysięcy pracowników w 65 krajach świata, wymyśliła dość specyficzny sposób na rozreklamowanie jednego ze swoich produktów – kuloodpornego szkła. Byli oni aż tak przekonani o jego niezniszczalności, iż postanowili umieścić trzy miliony dolarów w szklanym obiekcie. Reklamę umieszczono na jednym z przystanków autobusowych w Vancouver (Kanada) nieopodal skrzyżowania ulic Broughton i Pender.

Wszystkie osoby przechodzące obok, mogły spróbować swoich sił i usiłować rozbić szklaną powłokę w drobny mak. W razie powodzenia zgarniali całą sumę umieszczone we wnętrzu – w rzeczywistości tylko 500 dolarów umieszczonych na szczycie fałszywek, to prawdziwe pieniądze. Niemniej jednak i tak wielu śmiałków starło się z szybą. Aczkolwiek obowiązywała jedna zasada – w swoich próbach można było używać jedynie nóg. Jej przestrzegania pilnował ochroniarz.
Kampania reklamowa miała miejsce w 2005 roku, a firma udowodniła swoje – szkło nie zostało przez nikogo zniszczone, a pieniądze są na swoim miejscu.

Źródło: 1

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa