Szklane kapsuły dla palaczy

O tym, że palenie jest niebezpieczne i szkodliwe dla zdrowia wie nawet przedszkolak, a mimo to ponad miliard ludzi na całym świecie decyduje się na trucie swojego organizmu. I choć palący zatruwa się dobrowolnie, to chcąc nie chcąc dym papierosowy oddziałuje z negatywnym skutkiem również na osoby znajdujące się w ich towarzystwie. W Japonii mają już na to rozwiązanie - szklane kapsuły.

Przeciętny palacz spala około 15-20 papierosów dziennie. Władze państw z całego świata starają się zniechęcić do tego niezbyt zdrowego nałogu zakazując palenia w miejscach publicznych i wyznaczając do tego specjalne obszary. Oprócz tego w mediach emitowane są kampanie społeczne informujące o możliwych konsekwencjach wynikających z palenia tytoniu. Nie zniechęca to jednak 1.2 miliarda ludzi. Japonia postanowiła powalczyć o zdrowie tych osób, których do tytoniu nie ciągnie.
W jednej z kawiarni zainstalowano szklane kopuły, które są opuszczane nad miejscem zajmującym przez palacza. Owe rozwiązanie ma być korzystne dla obu stron – szkodliwy dla zdrowia dym nie tyle pozostaje w kopule, co jest przez nią wchłaniany.

Zaproponowany przez Japończyków pomysł wydaje się dość ciekawy, jednak nie byliśmy w stanie ustalić na jakim etapie wdrażania w życie znajduje się projekt. Nie podano również informacji, jak zareaguje palący klaustrofobik po opuszczeniu na niego kapsuły.

Źródło: 1

4.25 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (6 Votes)