Makaki japońskie – stworzone by kraść

Makaki japońskie – stworzone by kraść

Makaki japońskie – stworzone by kraść

Z pozoru niewinne stworzenie, jednak prawda jest zupełnie inna. W rzeczywistości to bezwzględne złodziejaszki, które widząc portfel nie zawahają się po niego sięgnąć.

Makaki japońskie, zwane również jako śnieżne małpy występują jedynie na terenach Japonii. Znane są głównie ze swojej inteligencji i zdolności szybkiego uczenia się – wszystkie produkty, które spożywają myją w rzece, a niekiedy zanurzają je w morskiej wodzie, aby dodatkowo przyprawić. Ich ulubioną zabawą są kąpiele i skoki do gorącej wody. Nie stronią one od zabawy śniegiem, wręcz przeciwnie, do perfekcji opanowały technikę lepienia kulek śnieżnych i ich rzucania. Szacuje się, iż aktualnie w Kraju Kwitnące Wiśni żyje 150 tysięcy małp. Gatunek ten zaliczył dziesięciokrotny wzrost od czasu II Wojny Światowej. Ich przodkowie przybyli tutaj z Półwyspu Koreańskiego około 500 – 300 tysięcy lat temu, na długo przed tym zanim pojawili się pierwsi osadnicy.

2makakj.jpg
Makaki mają różowe twarze oraz szarawe futro, a ich cechami szczególnymi to silne zęby oraz krótki ogon o długości około 2,5 cm. Dorośli samce osiągają 88 – 95 cm wysokości ważąc przy tym 10 – 14 kg. Samice są o około 10 cm niższe i lżejsze od 2 do 4 kg. Żyją około 30 -40 lat. Na szczególną uwagę zasługują ich mózgi, które są większe od innych małp. Ich zręczność manualna jest prawie tak sama jak ludzka. Być może to właśnie dzięki temu są sprytnymi złodziejami.

Tak, złodziejami. Do perfekcji opanowały technikę jak niespostrzeżenie ukraść niepilnowany portfel i wyciągnąć z niego monetę. Następnie zakupują picie lub przekąski w automatach. Dość często zdarza sie, iż grupy Makaków organizują "napady" na miasta. Włamują się one do domów i sklepów, a produkty, które cieszą się największym powodzeniem to mandarynki, słodkie ziemniaki oraz batony. Mieszkaniec miasta Odawara powiedział - Przyszły do mojego domu. Moja żona próbowała je przestraszyć mopem, jednak to one goniły ją aż do stacji kolejowej.
W Nikko oraz innych popularnych regionach turystycznych małpy wskakują do samochodów, aby ukraść jedzenie. Gdy nic nie znajdują, konfrontują się z pasażerami i nie opuszczają pojazdu dopóki nie otrzymają banana lub innego smakołyka. Niektóre z nich są jednak brutalniejsze, po prostu wyrywają trzymany przedmiot przez człowieka i uciekają. Na przestrzeni lat stały się one coraz bardziej odważne. Szacuje się, że każdego roku 15 – 40 osób w obszarze Okunikko przybywa do szpitala z powodu ugryzienia przez małpę. Zgodnie z panującym poglądem nie boją się one człowieka i stały się agresywne z powodu turystów, którzy je dokarmiali.
A wyglądają tak niewinnie... Na poniższym filmiku zobaczycie jak zakupuje sok pomarańczowy.

Źródło: 1

Ta strona jest miłośnikiem ciasteczek. Korzystając z niej, wyrażasz zgodę na ich używanie w celu spersonalizowania treści i reklam oraz monitorowania ruchu w naszej witrynie. Dowiedz się więcej w polityce prywatności.

Eksploruj państwa